F.A.Q. HTC One X, One S и One V - се за нив во овој под-форум.

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од Alfa Mobil Team, 15 апр 2012.

 1. VOAH

  VOAH Член

  Член од:
  14 апр 2011
  Мислења:
  157
  Допаѓања:
  25
  Поени од трофеи:
  18
  Точно
   
 2. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  си го прекинал во сред работа...мислам дека можеш да го кренеш (оживееш) само на сервис
   
 3. leonard

  leonard Нов член

  Член од:
  12 дек 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Kako da mozam da go izbrisam at&t softwerot od htc one x ?
   
 4. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Само со Рут.

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
   
 5. lynx

  lynx Член

  Член од:
  22 сеп 2008
  Мислења:
  58
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Може ли HTC One S 4G (од T-Mobile USA) да работи во Европа?

  Гледам GSM бендовиве се различни за T-Mobile верзијата:
  2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
  3G Network HSDPA 850 / 900 / 2100
  HSDPA 850 / 1700 / 1900 / 2100 - for T-Mobile

  Инаку се работи за оваа верзија на телефон:
  http://wireless.amazon.com/HTC-One-Android-Phone-T-Mobile/dp/B007W5694W
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Може.
   
 7. vBorce

  vBorce Член

  Член од:
  14 јул 2012
  Мислења:
  49
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Imam problem so wifi to na htc one x ... Faka na kratki rastojania ... Za razlika od nekoj telefon od 5999 den primer ...toj od 6k den faka na pogolemi rastojania .... Ima li nekoe resenie za wifi to? Fala

  Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
   
 8. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Кој верзија на Андроид ја имаш?
  Кога последен пат го апдејтираше телефонот?
  Имаше еден апдејт на Андроидот во кој стручњаците од ХТЦ го ослабеа приемот и со наредниот апдејт пак си функционираше нормално.
  Кај овој телефон често се јавува проблем со антената ама се поправа со додавање на една жица и со тоа се појачува приемот.
  На YouTube имаш видео како се прави тоа.

  Sent from my HTC One using Tapatalk 4 Beta
   
 9. vBorce

  vBorce Член

  Член од:
  14 јул 2012
  Мислења:
  49
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Имам 4.1.1 ... Последен апдејт ... Шо знам може има скоро 1 месец... Ама во тоа апдејт софтвер ми кажува дека нема нови апдејти... Во врска со жица.. ваљда треба да се отвори ама кај мене изглеа е запечатен хд( бар неам висено на јутуб дали се отвара)

  Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
   
 10. Dzole

  Dzole џанкер во криза

  Член од:
  10 мај 2008
  Мислења:
  1.013
  Допаѓања:
  96
  Поени од трофеи:
  48
  Хтц оне Х проблем со Аирплејн мод, односто со мрежа, од време на време знае да вади но сервис, па пак да си дојде ... последен апдејт си има.
   

Сподели преку: