F.A.Q. HTC One X, One S и One V - се за нив во овој под-форум.

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од Alfa Mobil Team, 15 апр 2012.

 1. VOAH

  VOAH Член

  Член од:
  14 апр 2011
  Мислења:
  157
  Допаѓања:
  25
  Поени од трофеи:
  18
  Нема да ти се промени screen lockot кој така ти кажал.Промените се на други места во оптимизации и сл.Нормално убрзан е за 20%
   
 2. Igor4e

  Igor4e Член

  Член од:
  19 мар 2009
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Па гледав на youtube клипови и на нив му е променет скреен локот.....
   
 3. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  тоа можеш да го промениш со кастм РОМ
   
  На VOAH му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Igor4e

  Igor4e Член

  Член од:
  19 мар 2009
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  8
  Ќе можеш да ми кажеш што е тоа ром? сварно не се разбирам :) fala
   
 5. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
 6. bojan_cile

  bojan_cile Нов член

  Член од:
  20 фев 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  ЗДРАВО САКАМ ЗА ПОМОШ ОКОЛУ HTC DESIRE S:!!!:.....СЕ РЕШИВ ДА ГО АПДЕЈТИРАМ АНДРОИДОТ И МИ СЕ ЗАЕБА ЦЕЛ ТЕЛ.....САМО СТО СЕ АПДЕЈТИРА СЕ РЕСТАРТИРА И НЕСАКА ДА СЕ ЗАПАЛИ СЕА ДА СЕ ПОДИГНЕ АНДРОИДОТ....ПРОБАВ ПРЕКУ POWER BUTON I VOL KAY ДА МУ НАПРАЕМ РЕСТОР АМА НЕМОЖЕ НИШТО ДА СЕ ПРАЕ......ТАКЕ ДА АКО НЕКОЈ ЗНАЕ НЕСО НЕКА ПОМОГНЕ .....НЕКА МИ ПИСЕ НА МАИЛ.......
  cile_tetovo@hotmail.com
  :Чао:
   
 7. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  треба да чекаш момак...
  кажи ми, пројде ли зелената линија до крај? се наполни ли апдејтот?
   
 8. bojan_cile

  bojan_cile Нов член

  Член од:
  20 фев 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  да се напрае све до крај....и кога требаше да се запали несака....пробуев све да му праем рестор ама нема ништо :(
   
 9. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Ајде вака, влези во риковери. Од таму форматирај, и после рестартирај го

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
   
 10. bojan_cile

  bojan_cile Нов член

  Член од:
  20 фев 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  ако мислиш на тоа со е recovery неможе не ми дава нисо само се рестартира.... и на тоа factory reset исто е......
   

Сподели преку: