F.A.Q. HTC One X, One S и One V - се за нив во овој под-форум.

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од Alfa Mobil Team, 15 апр 2012.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  F.A.Q. HTC One X, One S и One - се за нив во овој под-форум.
  Вовед и хајперлинкови од најважните теми - тука:
  --- надополнето: Apr 15, 2012 9:28 PM ---
  п.с. и очекувам идеи - како да го средиме целиот хтц форум со сите под-форуми.
   
  На Pane-G и AtoM-AnT им се допаѓа ова.
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.668
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  дали има некој од форумов ваков модел ХТЦ (поседува) или барем мислења и рецензии односно дали ќе биде нај, нај,
  како на СГС 2 или тотално промашување??? :)
   
 3. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Да, има а и ќе има. Денес ќе отворам тема како се рутира овој телефон.

  Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
   
 4. simon

  simon Член

  Член од:
  1 ное 2010
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  aj ve molam koga ke iskoci unlock za htc one x zaklucen na t-mobile macedonia pisete mi poraka ili mail na simon_oxygen@live.com(normalno i ako se plaka)
   
 5. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Контактирај го Алфа Мобил, мислам дека има можност

  Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
   
 6. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Се декодира кај него :)
   
 7. simon

  simon Член

  Член од:
  1 ное 2010
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  seuste ne mozat ni tamu.....sea si koristam one x-tablet:))))
   
 8. simon

  simon Член

  Член од:
  1 ное 2010
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  ili eventualno nekoj ako moze da im iskoci u susret pa da gi zamenime ako e korisnik na t-mobile a negoviot da prima karticki od vip:)
   
 9. мила

  мила Активен Член

  Член од:
  12 апр 2010
  Мислења:
  282
  Допаѓања:
  69
  Поени од трофеи:
  28
  А бе телефонот (HTC One X) многу ми загрева, по 20 мин играње игрица станува толку жежок, тешко е да се држи во рака... Некој друг да го има овој проблем?
   
 10. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Ти мора да си Hot Chick и затоа грее телефонот :D
  Зависи до играта, има игри на кои работат сите 4 јадра од процесорот, има програма за намалување на брзината на процесорот и со тоа се намалува греењето.
  Програмата мислам дека се вика System Tuner.

  Gesendet von meinem HTC One X mit Tapatalk 2
   

Сподели преку: