evasi0n7 - iOS 7.x Jailbreak

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Derrick Rose, 22 дек 2013.

 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.761
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  И ајтунис од предхотдна верзија?!

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Не ,мора најновата, кај прочита тоа?


  Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Ако се праи restore или update на iOS 8.x.x, мора најнов itunes.

  Кај ајфон 4 ресторе со shsh custom firmware(креиран со snowbreeze или ifaith)
  , мора itunes 11.0.5 или постар.

  Исто кај iphone 4,
  ресторе со redsn0w restore опцијата, само доколку се има
  remote/local shsh за iOS верзијата на која се праи ресторе.

  Sent from my Xiaomi Redmi Note Pro using Tapatalk
   
 4. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  Пробав но пак истиот еррор ми го јавува и со Reset all content and settings
  [​IMG]
  adult photo sharing
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Изглеа evasi0n серверот за patch library е неактивен.
  Пробај со Pangu да не случајно "закачи" на 7.0.6.

  Ако не, пробај утре-задутре пак, друго чаре нема.

  Sent from my Xiaomi Redmi Note Pro using Tapatalk
   
 6. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  Неможе ни со Pangu одма го детектира дека е 7.0.6 и не сака.Ај ќе пробам за некој ден ако случајно пуштат ако не идам на 8ца. :)


  Sent from my iPhone 5s Gold using Tapatalk
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Ако не ти е пресуден ЏБ, ја би си го користел на 7.0.6.

  Ако си навикнат на ЏБ тогаш пробувај деноиве со evasi0n 1.0.7,
  или симни ја првата верзија evasi0n 1.0 или 1.0.1,
  па пробај со
  постара evasi0n верзија,
  да не случајно "закачи" JB.

  Ако несака,
  тогаш ќе мора да се чека iOS 8.1.x и Декември,
  па ако е како минативе години,
  да се надеваме дека во Декември ќе излезе ЏБ за iOS 8.x.x.

  Sent from my Xiaomi Redmi Note Pro using Tapatalk
   
 8. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.761
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Не прочитав никаде туку пробано од мене на ајпад кога ме зебаваше околу различна верзија iOS 7 и 8,сепак можеби нешто друг проблем шо знам?

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.761
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  И на мене истиот проблем што не сака да прави ЏБ за 7.0.4 за ајфон 5s
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Уште пoдoбрo штo не рабoти :D
  Вoзи си гo така,без Џеилбреjк,сo тек на време ќе се навикнеш ;)

  Или
  Прoбаj симни пoстар evasi0n
  На пример evasi0n 1.0.2 ,пoбараj гo на гугл,симни гo и прoбаj сo негo.
  Акo несака и сo негo,тoгаш нештo се има замрсенo рабoтава штo евасиoн не рабoти тoлку време.
   

Сподели преку: