evasi0n7 - iOS 7.x Jailbreak

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Derrick Rose, 22 дек 2013.

 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Дечки ајпад е направен џејлбрек и сакам да избришам сите твикови да го вратам во првобитно,а сидија да останува и инсталирав од сидија iLex RAT е сега кое да притиснам iLex RAT или iLex Restore ???


  Sent from my iPad 3 using Tapatalk
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  Restore


  Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk
   
 3. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Така и направив и сега го немам иконката сидија и како да повратам пробав со ЏБ и ми пишува дека ми е ЏБ-ван и пробав search од ајпадот на главното мени и ништо друго чаре?

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Чаре,
  ако можеш да го ре-џелибрејкнеш со Pangu, доколку ти даде опција.

  Ама викаш дека Pangu ти вика дека веќе имаш ЏБ.

  Да пробаш да симнеш cydia.deb
  Од
  apt.saurik.com
  И со ifunbox во Cydia autoinstall опцијата да го вчиташ cydia.deb фајлот.

  Ако и вака не сака,
  тогаш побрзај
  симни 7.1.2 од icj.me
  Отвори itunes
  Клик шифт+ресторе и селектирај го 7.1.2 и напраи ресторе дур се потпишува 7.1.2
  само побрзај дур сеуште отворена ресторе сесијата за 7.1.2, пошто откако ќе ја затворат, нема да може веќе ресторе на 7.1.2
  па после ЏБ со Pangu.

  И после тоа веќе не си играј играчки со iLex
  пошто изглеа
  не работи добро на iPad 3 со 7.1.2
  или нешто си зезнал у Cydia
  Facebook
  па затоа iLex ти ја избришал Cydia.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Ќе пробам вечерва инаку не беше до фејсбукот туку милион твикови глупости и iOS-от почна нешто не функционира како што треба на пример целулар во местото на Вај-Фај и обратно LoL


  Sent from my iPad 3 using Tapatalk
   
 6. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Има многу начини да ја ре-инсталираш Cydia, еден од начините е преку ifunbox, друг начин преку терминал...
  Разгледај на јутуб ќе најдеш туторијал,
  и оди степ бај степ.

  Или најпаметно напраи си ресторе на 7.1.2
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Веќе си направив рестоур за 7.1.2 иако имам во ПЦ-то iOS 6.1.3 ама не сакав да ризикувам и си останав 7.1.2 и како шлаг на торта си направив џејлбрек и така си останав до 1:30 непроспиен ноќ :D


  Sent from my iPad 3 using Tapatalk
   
 8. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  973
  Допаѓања:
  923
  Поени од трофеи:
  158
  Нема да ти го врати на 6.1.3, не се верифицира одамна од Епл.
   
 9. Todor91

  Todor91 Познат Член

  Член од:
  7 мај 2009
  Мислења:
  377
  Допаѓања:
  340
  Поени од трофеи:
  63
  @Gajche не работи веќе JB на Evasi0n? Бидејки пробував сега неколку пати и од друг пц и ми даваше ерор.Имам иос 7.0.6 на 5с
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Работи.
  Ако ти дава ерори, можно е да има проблем самиот фирмвер на телефонот.
  Направи reset/erase all content and settings од телефон,
  активирај го уредот
  и setup as new,
  после ова направи ЏБ со evasi0n.

  Користи оргинален кабел,
  и усб порта позади на куќиштето пошто знае да зеза со кинески кабел и на предна усб порта на куќиштето.
  Исто така мора на PC-to да имаш инсталиран iTunes.

  Sent from my Xiaomi Redmi Note Pro using Tapatalk
   

Сподели преку: