evasi0n7 - iOS 7.x Jailbreak

Дискусија во форумот 'iOS' започната од Derrick Rose, 22 дек 2013.

 1. Derrick Rose

  Derrick Rose Активен Член

  Член од:
  6 фев 2012
  Мислења:
  156
  Допаѓања:
  76
  Поени од трофеи:
  28
  На Ilija, ivan88, NeNo-94 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  работи излеа како што читам на другиве форуми
   
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Тестирано и потврдено работи :)
   
  На ivan88, Torte Mobile и NeNo-94 им се допаѓа ова.
 4. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.554
  Допаѓања:
  1.414
  Поени од трофеи:
  178
  Ќе си почекам 2-3 дена со оглед на тоа што Џеј некако не го бендисува џеилбрејкот. Нека се симне прашината а и онака многу твикови и слично, не се компатибилни со iOS 7.
   
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  кажи нешо поопширно ...сидијата како е?
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.757
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Чекај ,чекај, а на кое верзија iOS 7 работи ???
   
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  на сите
  --- надополнето: Dec 22, 2013 2:13 PM ---
  не брзајте со ЈБ, пошто уште не е компатибилна сидијата со иос7 треба да се апдејтира, , не работат сите твикови, најпаметно е да се почека неколку дена да видиме што како ке се дешава
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tomislav96

  Tomislav96 Искусен член

  Член од:
  10 фев 2013
  Мислења:
  865
  Допаѓања:
  764
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy Note 4 & S7
  РОМ/Верзија:
  TouchWiz Marshmallow
  ми носат ајфон 5ка, за 10 мин е тука, одма маваме тест :D
   
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.974
  Допаѓања:
  3.912
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Ај некој со iPad 2-3 да каже дали е добар џејлбрејков
  ако излезе добар да му ставам на мојов понов, сега ми е 6.1.2 со jailbreak
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  работе,освен tвикчиња што работат преку mobile substrate.
  кај и да е до утре и тие ќе работат.
   
  На ivan88 и Bumblebee им се допаѓа ова.

Сподели преку: