НОВО ethereum mining дали се исплати да се почне со тоа да се инвестира во јака машина

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од gorjan, 13 дек 2017.

 1. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  1. Се уновчуваат на exchange сајтови, поточно ги продаваш.
  2. Не знам од кај ти е инфото дека со Single GTX 560 графичка ќе вадиш 189 mh/s, ама не е ни приближно точно, не знам каков хешрејт имаа таа графичка, ама нема шанса да надминува 10-15 mh/s за етереум. Во врска со точноста на калкулаторот, поприлично е точен, ама не е 100%. Исто треба да имаш во предвид дека difficulty на копање цело време расте и во последен период доста брзо.
  3. Оди па најди напојување да те видам :D

  Јас чекав 3 недели за напојување со 300 врски, тегни, туркај едвај едно 850 вати. :)
   
 2. Gogo_mkd

  Gogo_mkd Активен Член

  Член од:
  6 апр 2010
  Мислења:
  431
  Допаѓања:
  94
  Поени од трофеи:
  28
  Да, тенкс грешен ми е хеш рејтот... А инаку нема ни напојувања ни графички, а и тешко дека ќе има во наредните 4 месеци.
   
 3. Vander

  Vander Нов член

  Член од:
  30 апр 2020
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Samsung A2
  Дали вреди да се тргуваат со криптовалути на брокерските платформи? Читам неколку прегледи на рејтингот на forex broker rating и сакам да го пробам, со оглед дека е многу популарен во моментов.
   

Сподели преку: