"ELEMENTARY" Македонија и спорот со Грција

Дискусија во форумот 'Македонија и свет' започната од draganco75, 16 авг 2013.

 1. draganco75

  draganco75 Активен Член

  Член од:
  27 јун 2010
  Мислења:
  392
  Допаѓања:
  134
  Поени од трофеи:
  43
 2. miro

  miro Активен Член

  Член од:
  24 дек 2009
  Мислења:
  362
  Допаѓања:
  181
  Поени од трофеи:
  43
  Со оваа епизода пред неколку недели заврши првата сезона од Elementary...
  Плус се спомнува дека ќе е успешен референдумот и Македонија ќе го прифати новото име
  Република Нова Македонија за да влезе во EУ...:confused:
   
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Па реално ова смејурија од државиче не ни заслужува да се вика Република Македонија, кога има многу посоодветни имиња... На пример Банана Република, или Пипер Квази-демократска Република, Кралството Ајварленд, и многу други шо пофино лежат, фино ја опишуваат и нема никој да ни ги спори. :)
   
  На Nearen му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: