E-Sim активација

Дискусија во форумот 'Apple' започната од ivan2579, 23 ное 2018.

 1. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  Денес купив iPhone XS Max, амерички пазар. Како можам да активирам втора картича. Немам слот за втора, а имеи 2 постои..
   
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.163
  Допаѓања:
  1.627
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Мислам дека само за China моделот можи да се користи дуал сим твојот е А1921?

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 3. ivan2579

  ivan2579 Член

  Член од:
  7 јул 2011
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  15
  Поени од трофеи:
  18
  Знам за тоа, али тоа со есим кога ќе биде во европа?
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.481
  Допаѓања:
  2.985
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Ја колку што имам информација, тоа е направено само за некои држави во Азија, поточно Индија и Малезијскиот регион, нашиве оператори ја немаат таа опција, разликите се скоро исти како помеѓу GSM и CDMA технологија.
   
 5. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.163
  Допаѓања:
  1.627
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Не знам кога ке почнат во Европа Али во Au веке работи и можам да ти кажам одлична работа е.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: