Desktop конфигурација

Дискусија во форумот 'Хардвер' започната од Alexx, 21 окт 2016.

 1. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Зависи кои игри ги играш - ќе ги играш?
   
 2. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Assasins, последните и некои што допрва треба да излезат, Mafia 3, Sniper Elite, Farcry, Call of duty, wolfenstein, gta, Hitman, Nfs, forza horizon итн. Спомнав, не мора да е се на фул сетинзи. Баланс.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Новиве игри се ептен гладни за CPU па така ризично е малце i3, јас предложив i3 пошто рече дека си лимитиран со буџет, ако не си тогаш обавезно i5, проблем е што дури и да намалиш сетинзи пак може да бидеш лимитиран од процесорот.
   
 4. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Тоа сакав и јас да кажам, повеќето нови игри се ептен процесорски захтевни и бараат multicore.
   
 5. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.671
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Земи како што ти предложи Псај графичката АМД тоа Псај што предложи е подобар за тие пари и помазно играње само ако процесорот со и5к и ќе фураш знам дека сакаш зеленкото џефорс ама ако ти значи трошење на енергија каде џефорс повеќе троши од АМД
   
 6. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397

Сподели преку: