Desire 610 се рестартира сам

Дискусија во форумот 'HTC' започната од христијан, 8 ное 2016.

 1. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Помагајте, ќе го акнам од земја телефонов..
  Го палам, работи 10-20-30 секунди преку сила и се рестартира.
  Од она што успеав да забележам е дека проблемот го прави Play Services, крашува цело време и само што ќе крашне, телефонот се рестартира. Проблеми колку сакаш...

  На телефонот има стотици слики што МОРА да се извадат.

  Единствено решение што го имам во глава е да му инсталирам twrp, да ја маунтнам партицијата и да ги извадам податоците, арно ама, треба фино и лепо да го отклучам бутлоадерот за да инсталирам twtp.

  И се разбира, ни тоа не работи - генерирам тоа кодот, го ставам на htcdev, симнувам токенот, го флешувам со fastboot и добивам:
  ------------------------------------------------------------------
  sending 'unlocktoken' (0 KB)...
  OKAY [ 0.109s]
  writing 'unlocktoken'...
  (bootloader) unlock token check successfully
  OKAY [ 0.005s]
  finished. total time: 0.115s
  ------------------------------------------------------------------

  Како што гледате, токенот што го праќам = 0 килобајти. Фајлот со токенот треба да е 4 килобајти, зошто испраќа 0 килобајти, НЕЗНАМ.
  Пробано:
  - Windows 10, Windows XP, OS X, Ubuntu Linux.
  - Фајлот во ист фолдер со fastboot
  Резултатот во било кој случај е ист

  Следна работа, пробувам да влезам во settings->apps->google play services да ги изгаснам, само што ќе пипнам на нив се рестартира. Што и да пробам да отворам поврзано со плеј сервиси одма рестартира.

  Јас сум веќе без идеи, помагајте..
   
 2. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Вклучи го во Safe mode.

  Кога ќе се вклучи, држи power и држи на Power Off... Ќе ти излезе Restart in safe mode.

  Види таму како ќе се понаша.
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 3. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Ај ќе пробам вечер кога ќе се приберам.. :)
   
 4. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Ако и во сејф мод се рестартира, толку од тој телефон.
   
 5. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  И во сејф мод се рестартира.
  Не е за телефонот, податоците се „многу важни“...
   
 6. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Пробај директно на почнач, и со друга батерија - да елиминираш бар дека е до тоа.
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 7. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Исто е и на полнач и без полнач.. Батерија друга немам, ама стварно не ми личи дека е до батеријата, пошто крашуваат плеј сервисите, нешто со нив е поврзано 100%. Само нека биде што сака работава е да се извадат сликите..

  Евентуално, ако не успеам ништо да направам, да го донесам да го видите кај тебе?
   
 8. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  носи
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.672
  Допаѓања:
  1.314
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  И на снаата ми истото му се случи сега моментов овој пат на дезајр 820 и што му може да биде ??? Уствари мислам на 620


  Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
   
 10. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Овој заврши у канта..
   

Сподели преку: