Cyanogen Mod за Nexus 4

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од iksimkd, 3 јун 2013.

 1. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
 2. iksimkd

  iksimkd Активен Член

  Член од:
  12 апр 2009
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  36
  Поени од трофеи:
  28
  Абе пробав можеби 10 апликации од Play Store за да видам дали некоја има таква опција ама ништо. Овие што си ми ги предложил ги имам пробано освен Blink, ама и таа нема такво нешто. Мамицата не е можно да нема начин таа опција да се вклучи, дури се нервирам. :)

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
 3. pornO_staR

  pornO_staR Претседател на ГСМ МК

  Член од:
  12 фев 2008
  Мислења:
  229
  Допаѓања:
  18
  Поени од трофеи:
  18
  Па ти како сакаш да ти свети не ми е јасно , ја имав наместено да ми свети различно за секоја апликација (боја,брзина) ... а мислам дека на CM10.2 имаш вградено мени за подесување на лед-от.

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
 4. iksimkd

  iksimkd Активен Член

  Член од:
  12 апр 2009
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  36
  Поени од трофеи:
  28
  Сакам стално да ми свети LED-то, како на постарите телефони ако се сеќаваш што беше. Пример пред нексусов имав блекбери телефонот кој имаше ЛЕД на горниот десен агол и стално светеше во зелена боја, а за останатите апликации можеш сам да си наместиш која боја сакаш. Истото го сакам и на нексусот ама ниедна апликации од маркетот нема таква опција ниту пак кај некој од custom ромовите ја има имплементирано оваа опција.

  Еве видео од блекбери 9700 истиот го имам сеуште само екранот е скршен. Прати на 3:35 како свети ЛЕД-то без нотификации.

   
 5. pornO_staR

  pornO_staR Претседател на ГСМ МК

  Член од:
  12 фев 2008
  Мислења:
  229
  Допаѓања:
  18
  Поени од трофеи:
  18
  Да сваќам за што збориш ама не сваќам зошто ти треба тоа и немам идеа како би го направил... Јас лично не гледам потреба да ми свети цело време :(

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Пробај со light manager и стави flash rate на none
   

Сподели преку: