Cyanogen Mod за Nexus 4

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од iksimkd, 3 јун 2013.

 1. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  28
  Ne si stavas ti po zelba franco kernel,toa go zboram poradi toa sto mi telefonot super raboti so toj kernel.
   
 2. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Да, видов. Сега го ставив тој кернел на ЦМ10.1. Ја имаш ли и апликацијата за бои дотерување?
   
 3. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  28
  toa go imas na samata aplikacija vo color control samo moras da flesuvas kernel od franco prvo za da imas opcija da editiras nesto taka ke ti paga programceto
   
 4. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Да, тоа видов. Го имам кернелот, го флешнав. Него апликацијата е 5$...Па да не ја имаш кракната верзија? Тоа ми беше муабетот :).
   
 5. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  28
  ima na marketot na aptoide od tamu si slevni prvo si instaliraj marketot. posle ke ja najdes i ke si ja instaliras
   
 6. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Ок..го имам аптоид, ќе пробам.
  Ти се играше со gamma подесувања? Смени нешто?
   
 7. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  28
  Screen color tuning Red-235 Green-245 Blue-255 toa go smeniv samo eve ti video pogledni kako izgleda kaj mene
   
  На OLI-HAUG и zokimk им се допаѓа ова.
 8. iksimkd

  iksimkd Активен Член

  Член од:
  12 апр 2009
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  36
  Поени од трофеи:
  28
  Па нормално дека ми дава да го исечам кој дел од сликата сакам да ми биде на позадина ама дури и таму при сечењето/маркирањето на сликата границите на маркерот се многу помали за разлика од тоа што беше дозволено на Stock софтверот. Изгледа ќе треба поново да инсталирам се.

  ПС: Некој да стави добар туторијал за инсталирање на Paranoid Android со Franco Kernel?

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
 9. iksimkd

  iksimkd Активен Член

  Член од:
  12 апр 2009
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  36
  Поени од трофеи:
  28
  Едно прашање што не е поврзано со CyanogenMod. Знае ли некој дали и како може да направам LED-то стално да ми трепка во некоја боја како што има на некои други смартфони и на постарите од пред неколку години? На BlackBerry Bold 9700 имаше таква опција вметнато во самиот софтвер на телефонот, ама за Андроид неможам никаде да најдам како да го направам ова.

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
 10. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  28
  probaj so light menager kaj ako sakas non stop da ti trepka mozes da dades opcija enable na wifi off i on daj kakva sakas boja i non stop na lock screen ke ti svetka pozz

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta
   

Сподели преку: