Custom ROM за Alcatel Idol 2s

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од kic10, 24 фев 2016.

 1. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Тражев по xda но скоро пак ништо нема за овој телефон, да не има некој кастм ром и рикавери пошто сток ромот не ми се свиѓа...
   
 2. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  Последна промена: 25 фев 2016

Сподели преку: