Custom pack's за SonyEricsson W810

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од Alfa Mobil Team, 4 авг 2008.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.496
  Допаѓања:
  2.976
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  одкако ќе ислфешуваш мејн и фајл систем костимизацијата е финализирање на телефонот.
  за повеќе прашања имаш тема faq se.
   
 2. Wonderio619

  Wonderio619 Нов член

  Член од:
  27 авг 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Thank you a lot, I search EUROPE_5 customization file for my W810i, and this is only one place in internet, where I can download it. Big respect.
   
  На Gajche и kirev им се допаѓа ова.

Сподели преку: