Coolpad modena2

Дискусија во форумот 'Останати брендови' започната од zlatko2525, 12 сеп 2017.

 1. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Дали знае некој како да ставам 2 сим картички во Coolpad modena 2, пишува дека е дуал сим хибрид сим ама кога ја ставам втората картичка не ја чита, пробано на 3 различни телефони и со различни картички
   
 2. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  толку ли никој не знае?
   
 3. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Ако ти е од оператор, гарант е исклучен вториот СИМ
   
  На zlatko2525 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Јас го земав од еден човек месец дена стар ама мислам дека го има земено од вип. И сега некое чаре?
   
 5. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  На памет зборам, ама би пробал со друг РОМ. Побарај по форуми у странство, тука речиси ич ги нема тие телефони
   
  На zlatko2525 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  88
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  не би сакал да пробам со друг ром зошто ем не разбирам ем не би сакал да ја изгубам гаранцијата има уште 22 месеци гаранција
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: