CM 13 ANDROID 6.0 iDOL 3

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од aleksandar.divitarov, 24 јан 2016.

 1. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  Денес излезе првата верзија на CM 13 ANDROID 6.0 за IDOL 3 5.5,

  Ромот е полн со багови бидејќки е сеуште експериментална верзија

  еве што не работи
  1. не чита сим
  2. нема звук,
  3. и други багови
   еве што работи:
  4. Wi-Fi
  5. Bluetooth
  6. Vibration
  7. Touch
  8. Display
  9. MTP
  Ова е колку да го видите како изгледа потаму кога ќе стигнат нови буилд ке се решат овие багови
  Јас го тестирав брз,мултитаксингот супер работи,сд картичката можи како интерна и многу други работи ,само единствениот проблем се баговите

  еве линк на кој шо сака да го проба
  https://www.androidfilehost.com/?fid=24385658843825408

  Предходно направете си бакуп бидејки ромот не е за секојдневна употреба!

  Останува да чекаме да се решат овие багови

  Еве скрииншот:
   

  Прикачени податотеки:

  • 22.jpg
   22.jpg
   File size:
   111,7 KB
   Прегледи:
   30
  • 2262.jpg
   2262.jpg
   File size:
   97,7 KB
   Прегледи:
   30
  • 22.png
   22.png
   File size:
   87,4 KB
   Прегледи:
   31
  • 55.png
   55.png
   File size:
   128,8 KB
   Прегледи:
   31
  • 3337.png
   3337.png
   File size:
   127,5 KB
   Прегледи:
   29
  alekcacko, Tomekk, goran и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: