Carminat TomTom

Дискусија во форумот 'Останати софтвери за навигација' започната од Pecedj, 11 јан 2018.

 1. Pecedj

  Pecedj Нов член

  Член од:
  10 јан 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  075207862
  Ве молам за помош при инсталација на eastern europe мапи за carmunat tom tom вградена навигација во Reanult Laguna 3. Работи на принцип на SD Card, но бидејќи сум почетник со ГПС не знам како да ги инсталирам деталните мапи за Македонија. Некој линк за download на мапи и начин на инсталација?
  Благодарам однапред
   
 2. tearsinheaven

  tearsinheaven Член

  Член од:
  15 апр 2009
  Мислења:
  556
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  18
  Се уште нема детална мапа за Македонија на ТомТом само делумна со главни патишта и сл.(77% обработка) засега.
  Најубаво да си следиш на официјалната веб страна каде што имаш детали за секоја мапа.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Pecedj

  Pecedj Нов член

  Член од:
  10 јан 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  075207862
  Нека е и таа со 77% покриеност. Дали ја има некој со крак и упатство за инсталација?
   
 4. kite

  kite Нов член

  Член од:
  1 сеп 2010
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Дали имате мапа на Европа за carminat tomtom? кракирана.?

  Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
   

Сподели преку: