Calimra & DosBox

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од mjakimovski, 21 јун 2009.

 1. mjakimovski

  mjakimovski Нов член

  Член од:
  14 јун 2009
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Кој е запознаен со Calmira и DosBox нека пише нешто повеќе во врска со нив од каде и како може да се инсталираат. :Ахам: За оние кои не се запознаени еве линк http://www.calmira.de/

  Еве и како изгледа Windows 3.11 на Symbian UIQ.

  Линк:
   
 2. Domecot

  Domecot Нов член

  Член од:
  11 авг 2008
  Мислења:
  841
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  0
  Ке беше убаво нешто на кратко да напишеше. Кратко и едноставно.
   
 3. mjakimovski

  mjakimovski Нов член

  Член од:
  14 јун 2009
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Стварно не сум запознаен ама ич во врска со тоа, затоа и поставив тема, кој знае ако може да објасни. Од моја гледа точка Calmira е проект во кој е интегриран Windows 3.11. За да се инсталира потребно е претходно да биде инсталиран DosBox емулаторот. Тоа е од мене. Кој знае нешто повеќе нека пише, па да ја разработиме темава. Поздрав!
   
 4. mjakimovski

  mjakimovski Нов член

  Член од:
  14 јун 2009
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
 5. strizlow800

  strizlow800 Член

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  565
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  18
  Хехехе луда ствар е ова со WIndows ов... Треба добро да работи и 95 само доколку се успее некако да не се гаси програмата на крајот од инсталирањето...
   

Сподели преку: