Blizoo оптички интернет и телевизија

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од NiceNaumoski, 1 фев 2017.

 1. NiceNaumoski

  NiceNaumoski Нов член

  Член од:
  12 мар 2014
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Здраво на сите :!!!:
  Договорот со кабелнет истекува и сакам да се префрлам на blizoo,некои ги фалат имале брз интернет и многу јасна телевизија.Сакам да знам дали е вистина и некои иксуства од корисници на blizoo ..Поздрав !
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.462
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  За телевизијата не коментирам ништо позитивно затоа што телвизорот го користам за Јутуб и филмови од торент симнати, да имаше нешто паметно по нашиве телевизии можеби и ќе бев заинтересиран, за нетот - 150мбпс преку кабел :) од административна гледна точка - по срање нешто од Вип не постои, греота извршителите не знаат главата кај им е од грешките на вработените.
   
  Последна промена: 3 фев 2017
 3. hacer4e

  hacer4e Нов член

  Член од:
  25 апр 2014
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Здравио дечки има некој да ми даде добри сервер линкови ip tv за српски канали, дискавери ,нашионал географик и такви ствари...чекам побрз одговор...
   
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.159
  Допаѓања:
  1.625
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  За free тешко тоа дека ке го добиеш,ако сакаш да си платиш јас топло ти го препорачувам Rapidiptv.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   

Сподели преку: