BlackBerry Z20

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од Effendi, 28 фев 2014.

 1. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  BlackBerry претстави два нови смартфони, со кои е проширена фамилијата на BlackBerry 10. Моделот Q20 е новиот врвен модел на компанијата, кој претставува враќање кон корените и има физичка QWERTY тастатура. Според директорот на компанијата Џон Чен, овој модел е вистинска класика.

  Q20 има и копче за менито, за враќање назад, како и интегриран тракпад. Уредот доаѓа со 3,5 инчен екран, кој е најголем досега за паметните телефони на BlackBerry со QWERTY тастатура. Батеријата е значително подобрена во однос на претходните модели, а продажбата на овој уред ќе стартува во втората половина на годината.

  Компанијата го претстави и Z3 новиот модел со 5-инчен екран осетлив на допир, кој ќе чини помалку од 200 долари. Тој ќе има поддршка за 3G мрежа, а подоцна ќе се појави и 4G верзија.

  [​IMG]

  Дизајнот премногу коцкаст му е,не ми се допаѓа баш многу, али добро е што ги вратија овие копчињата над тастатурата.Према мене идеален дизајн за Блекбери е Торч дизајнот,како што гледаме тастатурата е неизоставен дел,така да џабе експериментираат со секакви дизајни.
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: