Blackberry Z10 vs iPhone 5 камера тест

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од Effendi, 19 сеп 2013.

 1. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  871
  Поени од трофеи:
  158
  Според видеото делува доста добра камерата.Тimeshift функцијата воопшто не е за потценување,thums up! За разлика од торчот кој навистина беше Torch-во сликањето.
  Со ајфон 5ката имам сликано и бев изненаден колку тоа добри и чисти можат да се сликите без да се користи блицот особено кога беше скоро ноќ.
  Според тестот, блекбери вади поживи бои а се на исто ниво со ајфонот.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  И двата сум ги користел и се речиси идентични со камера...
   
 3. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  871
  Поени од трофеи:
  158
  Блекбери отсекогаш биле класа телефон,само се големи мрзи.
   

Сподели преку: