BlackBerry Porsche Design

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од RagingDemon, 5 авг 2013.

 1. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  BlackBerry спрема "Порше" верзија на Z10. Овој телефон ќе има метална рамка, задна страна со текстура и долната страна ќе му биде малку заоблена. Од хардверски спецификации се очекува исти спецификации како Z10. Телефонот најверојатно ќе има цена од 2000 долари.
  [​IMG]


  Бизнис план for dummies:
  1. Земи еден пропадната инвестиција Z10
  2. Напиши му порше
  3. Лупни му цена 2000 долари
  4. Профит! :pos::pos::pos::pos:
   
 2. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  871
  Поени од трофеи:
  158
  BlackBerry не се баш пропадната инвестиција, секогаш ценам производители со своја филозофија и бренд, но борбата на пазарот кажува друго. Порше дизајнот е пропадната инвестиција а не самиот блекбери з10.
  За југоносталгичарите,еден фиќо лимен дизајн!
   

Сподели преку: