Blackberry bold 9930

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од wixphore, 19 окт 2013.

 1. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  871
  Поени од трофеи:
  158
  Малку зумирање на настаните од моја гледна точка:

  Нокиа на времето правеше квалитетни телефони имаа добар сигнал и хардверски беа одлични.Кога пробаа да унапредат со symbian и апликации кои од денешен аспект изгледаат смешно како 8-битна игра за нинтендо,нормално дека крајниот резултат е повеќе од очигледен.Хардверски квалитет катастрофален,сигналот не им е веќе на прво место и нормално оперативниот нинтендо-систем.

  Блекбери,истиот случај. Хардверски се према мене најдобрите телефони.Одличен сигнал,одличен квалитет на разговор,користам блекбери болд 9700 само за ало-ало и нема теорија некој телефон да го замени блекберито во квалитет на мрежа. Али,оператвиниот систем,нинтендо! Еден член на форумот кажа “Ко да си влегол во селска коперација, на рафтот 2-3 леба, 1 млеко и цигари“.
  Мое мислење да немаше потреба блекбери од посебен дата-план мислам дека ќе беа многу по-продавани низ македонија,или општо низ светот.
   
  На Ilija и Torte Mobile им се допаѓа ова.

Сподели преку: