Blackberry bold 9930

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од wixphore, 19 окт 2013.

 1. wixphore

  wixphore Активен Член

  Член од:
  24 апр 2013
  Мислења:
  123
  Допаѓања:
  78
  Поени од трофеи:
  28
  Имам еден катасрофален проблем со телефонов и незнам дали е хардверски или софтверски. Значи преку wifi можам да користам интернет и све тие работи но преку мобилен оператор неможам. Кога се уклучувам на веб броузерот ми пише: Browsing over the cellular network is not included as part of your current service plan... Иначе откодиран е на т-мобајл а купен е од USA, Sprint
  Да не знае некој како да го решам? :(
   
 2. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Нема да можеш да користиш интернет преку оператор како секој друг телефон. Протоколот на бб е различен. Освен ако немаш посебен бб интернет.

  Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
   
 3. wixphore

  wixphore Активен Член

  Член од:
  24 апр 2013
  Мислења:
  123
  Допаѓања:
  78
  Поени од трофеи:
  28
  А како се поправа тоа?
   
 4. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.582
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  Ќе се претплатиш на блекбери сервис преку тмобиле


  Sent from my Telegraph Mini
   
 5. wixphore

  wixphore Активен Член

  Член од:
  24 апр 2013
  Мислења:
  123
  Допаѓања:
  78
  Поени од трофеи:
  28
  Како?
   
 6. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.441
  Допаѓања:
  1.078
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Ке одиш во салон и ке ти активираат


  Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.981
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Штиклирај мобајл дата во сетинзите ... на постарите бб така работи на вифи броусер
   
 8. wixphore

  wixphore Активен Член

  Член од:
  24 апр 2013
  Мислења:
  123
  Допаѓања:
  78
  Поени од трофеи:
  28
  Штиклирано, пај нејќе.
  Горе ми стои Activation Requried...
   
 9. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  871
  Поени од трофеи:
  158
  После,зошто не се продавале блекбери телефоните.и народо трчал кон андроид...ејпл...
   
 10. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.981
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  И зашто ББ пропадна ... јбг
  зашто нокиа пропадна ...
   
  На Effendi му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: