Blackberry 9790

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од gavrilovski, 24 фев 2013.

 1. gavrilovski

  gavrilovski Член

  Член од:
  25 окт 2008
  Мислења:
  129
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  Kolku kosta nov nekoriste Blackberry Bold 9790?
   
 2. Filip

  Filip Член - Шизик

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  1.378
  Допаѓања:
  238
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  iPhone 6S
  РОМ/Верзија:
  iOS 9.3.2
  На Ebay се околу $350
   
 3. dedicateda7xfan

  dedicateda7xfan Член

  Член од:
  3 фев 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  8
  Не знам во која друга тема да прашам, се надевам дека е во ред тука.
  Поседувам nokia N8 и ми го нудат BB-во, па ме интересира дали вреди трампата.
   
 4. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.582
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  Не


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 5. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.986
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Реално блекбериво е многу ниска класа на телефон, после 8520 најчкартно склопеното блекбери е ова. Попрво би користел Blackberry 8110 одколку овој модел.
   
 6. dedicateda7xfan

  dedicateda7xfan Член

  Член од:
  3 фев 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  8
  А може некое подетално објаснување зошто не?

  Мене BB-то ми се допаѓа пред се поради дизајнот, тенок е и лесен (за разлика од нокиата). Има голема разлика во меморијата, но користам 6/7 GB и онака. Со повеќе од 10 наполнети, нокиата се успорува и укочува (но и не ми требаат повеќе од 7/8), така да, доволни ми се и тие 8 што ги има ВВ-то. Не користам многу апликации, можеби повремено YouTube или интернет радио, а јас колку што знам симбиан умре пред месец дена. Ја користам нокиата за сликање, но поради тоа, апаратот (кој е прилично добар) ми седи дома на полица. Со ВВ-то ќе имам повеќе прилики да го користам апаратот. Се на се, телефон користам за јавување и слушање музика.
   
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.981
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Каква боја е нокиата?
  да не сакаш трампа со BB 9780 црно фул пак
   
 8. dedicateda7xfan

  dedicateda7xfan Член

  Член од:
  3 фев 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  8
  Не фала, повеќе ми се допаѓа 9790.
   
 9. dedicateda7xfan

  dedicateda7xfan Член

  Член од:
  3 фев 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  8
  А каде можам да најдам адаптер за телефонов?
   
 10. dedicateda7xfan

  dedicateda7xfan Член

  Член од:
  3 фев 2012
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  8
  Може да ми објасни некој како може да ме покажува недостапна кога некој ми звони, а мене телефонот ми е пуштен?
  Знам дека може да биде до мрежата, но мене ова било каде ми се случува (дома, продавница, парк, на улица), од време на време. На 2 начина ми се случува:

  1. Луѓе ми звонат, покажува дека сум недостапна, мене ништо не ми стига како доказ дека ми звонеле.
  2. Луѓе ми звонат, мене ми стига порака дека тој и тој број ми звонел во толку и толку час. (типично за исклучен мобилен)

  Значи, телефонот до мене цело време. Да видам колку е саат и гледам, оп - порака дека пред 2/3 минути некој ми звонел.
  Или, искачам од продавница и гледам порака ми стигна дека некој ми звонел, по 10 минути пак ми звони истиот, кревам и ми вели - пред малце ти звонев 4/5 пати по ред, те покажуваше недостапна. А мене ми стигнала порака за еден повик.
   

Сподели преку: