Blackberry воведе data services без ББ услуга

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од david985, 21 апр 2015.

 1. Bobi25

  Bobi25 Активен Член

  Член од:
  11 окт 2008
  Мислења:
  462
  Допаѓања:
  209
  Поени од трофеи:
  43
  Не може кирилица ... немит кириличен фонт за бб .. нали ..

  Sent from my SM-G925F using Tapatalk
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bobi25

  Bobi25 Активен Член

  Член од:
  11 окт 2008
  Мислења:
  462
  Допаѓања:
  209
  Поени од трофеи:
  43
  Провери на која тарифа си ?

  Sent from my SM-G925F using Tapatalk
   
 3. Rendakoff

  Rendakoff Нов член

  Член од:
  3 јул 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  РОМ/Верзија:
  Blackberry Leap
  Имам сменето sim нов и не е до тарифата на play comfort е највероватно софтверски има грешка некоја ...
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Ако знаеш дека си картицата ти подржува 4G
  Тогаш е сигурно софтвер.

  Sent from my TCL S720 using Tapatalk
   
 5. K.G

  K.G Модератор

  Член од:
  25 мар 2009
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  260
  Поени од трофеи:
  83
  А на тарифата имаш 4G
   
 6. Rendakoff

  Rendakoff Нов член

  Член од:
  3 јул 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  РОМ/Верзија:
  Blackberry Leap
  Имам тарифа со 4g бев и до "промо" (сервис за blackberry) таму ми кажаа дека нема никаков проблем со мобилниот туку T-Mobile со Blackberry , сега чекам одговор од t-mobile :)
   

Сподели преку: