Blackberry воведе data services без ББ услуга

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од david985, 21 апр 2015.

 1. david985

  david985 Член

  Член од:
  18 дек 2012
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  8
  Со новиот софтвер 10.3 блекбери воведе data service,со кој може да се користат интернет услугите без дополнителни трошоци за ББ услуга.
   
  На Alfa Mobil Team и Dzepar им се допаѓа ова.
 2. david985

  david985 Член

  Член од:
  18 дек 2012
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  8
 3. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  касниш малку, уште од почетокот на бб10 е возможно ова
   
 4. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.536
  Допаѓања:
  877
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  дали ова значи дека и на вифи се ќе работи како што треба без никакви ограничувања?
   
 5. david985

  david985 Член

  Член од:
  18 дек 2012
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  8
  еее добро де за сеир први сте :D немам јас ББ,другар мој си зеде од ледиком Z10,и во ОНЕ му рекоја дека само со ББ услуга можи да користи интернет.Го апдејтирал пред некој ден новиов софтвер и ми кажа дека има интернет,и тој не знаел дека со BB10 можи да се користи интернет.Да пријателе и NFC можи да се користи без ограничувања,и замисли,со новиов софтвер и на вифи некако побрзо пребарува достапна мрежа.
   
 6. Filip

  Filip Член - Шизик

  Член од:
  24 фев 2008
  Мислења:
  1.378
  Допаѓања:
  238
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  iPhone 6S
  РОМ/Верзија:
  iOS 9.3.2
  Ова ќе работи на Bold 9900?
   
 7. K.G

  K.G Модератор

  Член од:
  25 мар 2009
  Мислења:
  1.208
  Допаѓања:
  261
  Поени од трофеи:
  83
  Не работи на Bold9900, на него имаш OS7, ова е за тие што имаат OS10 како Q5,Q10, Z10, Z30, Classic, Passport само и информацијава е грешна пошо бб услуга нема од os10 навака
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  871
  Поени од трофеи:
  158
  Во ONE вработените се толку информирани,што читаат tech-news од 2010.Сигурно му препорачале да си земи и Сони Ериксон Сатио како најдобар телефон? Ретко ќе најдиш вработен во мобилен оператор,кој стварно знае да кажи или објасни нешто толку просто што ќе го прочиташ и на сајт како мотика. Пријател мој го упатиле на сервис,поднесле приговор вработените дека нешто не е во ред со интернетот,користеше нокиа поим немам која, се што требаше да направи е да појди во Network и да селектира T-Mobile како примарна мрежа и да си функционира 3г-то.
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Rendakoff

  Rendakoff Нов член

  Член од:
  3 јул 2015
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  РОМ/Верзија:
  Blackberry Leap
  znaci vaka pred 3 dena mi stigna nov blackberry leap od t-mobile problemot e sto vo mobile network - mobile mode nema 4g opcija dali e problemot so sim-ot ili operativniot sistem 10.3.1? [​IMG]
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Ако немаш сменето од најновите t-mobile uSIM сим картички можно до тоа да е.

  А ако имаш најнова uSIM сим картица тогаш можно до дирмвее да е.

  (Пишувај кирилица доколку си во можност)

  Sent from my TCL S720 using Tapatalk
   

Сподели преку: