BlackBerry - Често Поставувани Прашања

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од petarn, 21 мар 2010.

 1. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Блекбери земај ако знаеш што нудат тие телефони и оперативниот систем и твојте потреби се еднакви со она што го нудат.Во спротивно само ќе пцуеш.

  Инаку,со новиот ОС скоро повеќето најбитни апликации ги имаш. Пријател мој зема Z10 а претходно користеше некој самсунг андроид.Сите апликации што ги имаше инсталирано на самсунгот,и ми рече да му ги инсталирам на блекберито,ги имаше.Во глобала најосновното го имаш,е сеа ако си хардкор експериментатор со телефони и оперативни системи не ти треба. За google drive апликацијата имаш алтернатива на блекбери се вика Playcloud ги поддржува Google Drive, Box, Dropbox, OneDrive и сл.
  Инаку,ако ти треба секојдневен телефон и не си при пари иди на Q10. Ако сакаш малку пооглем тач и ти фали тракпадот земај Q20 макар што сеуште солена му е цената. A Passport е ѕвер.
   
 2. Bobi25

  Bobi25 Активен Член

  Член од:
  11 окт 2008
  Мислења:
  462
  Допаѓања:
  209
  Поени од трофеи:
  43
  Makedonski font za bb 10?!

  Sent from my Q10 using Tapatalk
   
 3. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
 4. Капинка

  Капинка Нов член

  Член од:
  19 јун 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  BlackBerry Z10
  Да не случајно се сменило нешто од вчера? :)
  Нова сум на форумов, стар корисник на ББ, се вратив од пред некој ден на старата љубов. Да препрашам за секој случај, иако го прочитав одговорот: дали има македонска поддршка, инпут јазик?
   
 5. K.G

  K.G Модератор

  Член од:
  25 мар 2009
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  260
  Поени од трофеи:
  83
  Нема нема ни да има :)
   
 6. Bobi25

  Bobi25 Активен Член

  Член од:
  11 окт 2008
  Мислења:
  462
  Допаѓања:
  209
  Поени од трофеи:
  43
  Штета ...

  Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
   
 7. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Незнам која е логиката да негуваат одредени тастатури а други да ги нема. Можеш како алтернатива да ја користиш руската ако ти требаат некои кирилични букви.
   
 8. Bobi25

  Bobi25 Активен Член

  Член од:
  11 окт 2008
  Мислења:
  462
  Допаѓања:
  209
  Поени од трофеи:
  43
  Не само за на форумов ...

  Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
   
 9. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  746
  Допаѓања:
  848
  Поени од трофеи:
  158
  Blackberry се малце терсене фирма и тврдоглави во работата,треба да имаме многу поголем број на корисници од Македонија што ќе испраќаат барања за воведување Mакедонска тастатура,па можи ќе размислат:)
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Може ли да ми објасни некој што е форава со бб услуга?
  Ако ја немаш фактички имаш транзистор за ало ало само а?

  Ебем ти услуга 700 ден најефтино у тмоб со 300 мб нет...

  Има ли начин да се заобиколи некако ова и да се има маил немора на пуш?

  И како тоа без бб услуга да имаш лимитирано вифи ?

  Sent from my MI NOTE LTE using Tapatalk
   

Сподели преку: