BB 10 и новите телефони Z10 и Q10

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од krale, 30 јан 2013.

 1. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Со „малиот“ исклучок iPhone 5. Браво за напорот од ВИП, ама додека не го имаат iPhone, ќе останат второкласен провајдер.
   
 2. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  Не драпајте мадиња сеа ајфон, епл во темава :D Некој случајно да знае кој модел го имаат ? stl100-1 или 100-2 ?
   
 3. Untouchable007

  Untouchable007 Активен Член

  Член од:
  24 ное 2011
  Мислења:
  698
  Допаѓања:
  151
  Поени од трофеи:
  43
  Па нормално, кога Т-Мобиле само со Ајфон се замараат.
   
 4. Borsa

  Borsa Член

  Член од:
  25 ное 2012
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  iPhone па iPhone .И ако го донесат ке бидат првокласен а крале:)
   
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  За разлика од други производители, Епл поставува многу строги критериуми кој смее да го продава iPhone-от - од големина на салони, па се до квалитет на покривање и мрежа.

  Така да кога ВИП ќе ги исполни тие критериуми, ќе го добие iPhone повеќе како нус продукт.
   
  На ivan88 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Случајно видов, Z10 го има и во Т-Мобиле.
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Цена на само уред 34990 денари.
   
 8. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.409
  Допаѓања:
  1.061
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  А најдобро е што нема да оди со ББ сервис ке си работи со обичен интернет, интересен потег на ББ ако е тоа до нив работа, мислам дека малце од малце ке се вратат во игра со ова.


  Sent from my iPad using Tapatalk HD
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Да да, ББ реши дека новите телефони ќе доаѓаат со стандарден интернет. Мораа да се повлечат од тој сервис, иако во некои земји ББ сервисот е толку популарен, што сите институции кои имаат потреба од висока безбедност го користеа исклучиво тој стандард...
   
 10. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.409
  Допаѓања:
  1.061
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Па тој ББ сервис беше сигурност но ги изгубија сите корисници заради андроид и ios сега со овој потег во држави како нашата ке успеат малце да се вратат.


  Sent from my iPad using Tapatalk HD
   

Сподели преку: