BB 10 и новите телефони Z10 и Q10

Дискусија во форумот 'BlackBerry' започната од krale, 30 јан 2013.

 1. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  имаш од девелопер верзијата претходно шо ја пуштија или од официјалната верзија на ББ 10.
   
 2. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  И девелоперскиот и официјалниот што се вртеше по јутуб со 4 лепенки на ќошовите. И двата се во сопственост на поранешен RIM, така да не ме прашувајте за продажба/замена итн.
   
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  бб10 е софтвер, ваљда има бб10 софтвер на некој постар блекбери ставено...
   
 4. petarn

  petarn BlackBerry Модератор

  Член од:
  12 авг 2008
  Мислења:
  266
  Допаѓања:
  42
  Поени од трофеи:
  28
  ја па глуп мислев дека има Z10...
   
 5. .::SCORPION::.

  .::SCORPION::. Познат Член

  Член од:
  28 јул 2008
  Мислења:
  2.690
  Допаѓања:
  104
  Поени од трофеи:
  93
  на BlackBerry 6210 :rolf:
   
 6. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Малку ме изненади живата средба со Z10, од аспект дека е убав и фино лежи во рака. Немав доволно време да го расчачкам и oперативниот, но се надевам наскоро ќе може...
   
  Derrick Rose, goth50, iDeposito и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  BlackBerry Z10 ги краде корисниците од своите ривали

  Повеќето од половината од новите корисници (55%) на BlackBerry Z10 доаѓаат од телефони со различен оперативен систем.
  Ваквата најава од BlackBerry дека со својот најнов модел привлекуваат корисници кој досега користеле друг модел на мобилен телефон е голем знак за прогрес на самата компанија чиј понатамошен опстанок, горе доле и зависи од резултатите на својот пулен, BlackBerry Z10.
  Позитивната атмосфера во компанијата ја искажа и самиот извршен директор, Торстен Хаинс, кој пренесе дека најновите податоци за продажбата на BlackBerry Z10 се доказ за силата на нивниот производ и елементите кој истиот го прават уникатен на пазарот.
  По податокот дека новите корисници во голема мера претходно биле корисници на телефони со други оперативни системи, се разви голема дебата кои всушност се големите губитници со претставувањето на најновиот BlackBerry Z10. За таа улога најголеми кандидати се претпоставува дека се Symbian или Windows Phone, поради наглиот пад на нивниот пазар, бидејќи Android and iOS still сеуште го зголемуваат својот пазарен удел.
  Покрај ова, се шпекулира и дека корисниците кои се префрлаат на BlackBerry Z10, можеби претходно користеле едноставни телефони со рудиментиран оперативен систем.
  Како и да е, ваквиот старт за новоименуваната компанија BlackBerry, навестува нова борба на пазарот за паметни телефони, особено поради фактот дека компанијата наскоро ќе го лансира и BlackBerry Q10 кој има физичка тастатура, што се очекува дополнително да ја засили нивната база на корисници, најповеќе оној дел на верни потрошувачи веќе навикнати на користењето телефон со ваква тастатура.


  ИЗВОР
   
 8. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Протекоа плановите на Блекбери во оваа година да објави и таблет, и фаблет и уште еден телефон.

  [​IMG]
   
 9. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  VIP го донесе Блекбери Z10 - цена за телефон 36000 денари.

   
  На Borsa му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Borsa

  Borsa Член

  Член од:
  25 ное 2012
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Браво за VIP .Сите јаки телефони ги донесоа за разлика од Т-Мобиле(T-sheat)
   
  На Untouchable007 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: