Battery back cover (задно капаче) за Samsung Galaxy S Plus - 9001

Дискусија во форумот 'Дополнителна опрема' започната од Mikroos, 19 фев 2014.

 1. Mikroos

  Mikroos Член

  Член од:
  2 авг 2012
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Каде можам да купам - задната пластика за Galaxy S Plus - 9001 по продавнициве за мобилни, а да не нарачувам од интернет ?
   
 2. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Ако одговара од Галакси С и9000 имам дома едно :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. Mikroos

  Mikroos Член

  Член од:
  2 авг 2012
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Pa mozhe da odgovara....
  Mozhes ednas da go sliknes, i kazi mi novo e ili koristeno?

  Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
   
 4. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Користено е мислам, од некој телефон ми е останато.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 5. Mikroos

  Mikroos Член

  Член од:
  2 авг 2012
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Ok.. Pusti sliki ako mozes i kazi cena?

  Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
   
 6. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  [​IMG]

  Сликата е ова, а цената ќе ја оставам на тебе :) Ако ти одговара капакот :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 7. Mikroos

  Mikroos Член

  Член од:
  2 авг 2012
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Па мислам дека ќе пасува, за цена незнам, еве едно 200 ден....

  Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
   
 8. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Дојди, види, па ако ти се бендисува купувај :))
   

Сподели преку: