Aqua M4 проблем со спикер

Дискусија во форумот 'Sony' започната од Darko Davidovski, 9 ное 2016.

 1. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  Здраво Дечки најпрвин да Ве поздравам (зашто од дамна не сум бил присутен на форумов).

  Земав нов Aqua M4 и имам проблем со спикерот. Проблемот е следен кога ќе сакам да го ставам на спикер да зборам автоматски микрофонот се гаси и другата страна не ме слуша а јас слушам. Гледав на нет некој го решавал проблемот со софтвер некој ги носеле на сервис и незнам ти како, а јас несакам да го носам да го одтвараат уште одма ако знаете некоја финта кажете телефонот ми е апдејтиран на 6.0.1

  Фала Ви поздрав :D
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Чим не те слушаат на спикер тогаш вториот микрофон е проблем
  Ќе мора на сервис
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  Да ама кога снимаш видео нели е истиот микрофон, на видео нема проблем ?
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Симни си писи компанион, направи му апдејт со тоа што ќе го пријавиш како мртов телефон, ако не сака така - тогаш е хардвер, јас до сега не сум наишол на ваков дефект - што значи за наш пазар уредите го немаат како сериска мана, во тој случај е или софтверска нус појава или хардвер имаш и на тест да провериш не ми работи звездата и тарабата на тастатурава од компјутеров, откуцај го следново звезда, тараба, звезда, тараба, SERVICE како бројки - и тараба, звезда, тараб, звезда и ќе влезе во сервис мени, иди тест и провери ги микрофоните.
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  Ne funkcionira sekundarniot mikrofon toj li e ? izvinete za latinica
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Да ... носи го под гаранција
   
 7. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  DALI KE OSTANE VODOOTPOREN DA NE SE ZAEGBE ISVINETE ZA LATINICA I GOOLEMI BUKVI
   
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  И така не е нешто многу водоотпорен, дали ќе остане така во овластениот прашај нз
   
 9. Dzepar

  Dzepar Познат Член

  Член од:
  14 сеп 2014
  Мислења:
  338
  Допаѓања:
  264
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Sony Xperia M2, Tipo
  Мој совет е, немој да тестираш дали е водоотпорен, пошто и да ти е под гаранција нема да ти ја важат ако има влага во него. А има "маркери" кои кажуваат дали е или не. :)

  Sent from my D2303 using Tapatalk
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Никад не ни бил водоотпорен, не па да остане водоотпорен. Точно е дека на некои луѓе им успеал да не им цркне кога го брцнале во вода и мене ми има успеано најневодоотпорниот уред, најнежниот и фенси самсунг да не ми цркне.
   
  На goran и DigitalDreamer им се допаѓа ова.

Сподели преку: