Angry Birds пристигна и за Windows Phone 7

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од Darko Davidovski, 30 јун 2011.

 1. Darko Davidovski

  Darko Davidovski Познат Член

  Член од:
  26 мај 2011
  Мислења:
  1.113
  Допаѓања:
  89
  Поени од трофеи:
  48
  Angry Birds пристигна и на Windows Phone 7[​IMG]
  По неколку одложувања, популарната игра Angry Birds конечно е достапна и за корисниците на паметни телефони базирани на оперативниот систем Windows Phone 7 на Microsoft.
  Angry Birds за Windows Phone 7 e достапна во Zune Marketplace по цена од 2,99 долари, а верзијата со неколку нивоа од играта е достапна бесплатно.
  Корисниците на WP7 уредите, Angry Birds Можат да ја набават тука.

   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dark warrior™

  dark warrior™ Член

  Член од:
  24 мар 2011
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Незнам зош ставија да се плаќа на windows
   

Сподели преку: