Android Revolution HD 70.0 | Android 4.4.2 KitKat | Sense 6.0 | 5.11.1540.9 | Sense 6 Toolbox 1.1

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од AtoM-AnT, 15 апр 2013.

1. AtoM-AnT

AtoM-AnT Модератор

Член од:
    26 мар 2010
    Мислења:
    2.175
    Допаѓања:
    913
    Поени од трофеи:
    208
    Камерата сеуште не сум ја пробал ама брзината на отварањето на апликациите е значително зголемена.
    Има некои ситни промени што ми се допаѓаат ама не сакам да ви кажам што е се ново за да не ви го расипам задоволството :НеареН:

На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Vitruvian

Vitruvian Нов член

Член од:
    28 окт 2013
    Мислења:
    8
    Допаѓања:
    1
    Поени од трофеи:
    3
    Ja proba nekoj novava verzija 51.0 i noviot firmware? jas momentalno gi downloadiram. Inaku celo vreme menuvam megu Viper i ARHD.

3. Pane-G

Pane-G GSM master

Член од:
    23 јул 2009
    Мислења:
    3.669
    Допаѓања:
    1.312
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    iPhone 5s
    Мојот блудниот HTC one денес рано сабајле си доби апдејт за 4.4.2 Андроид кит-кат :D и уште не сум апдејтирал значи треба да е нерутиран и без сменет РОМ за да добие апдејт иако не мора да значи туку тоа зависи од CID број.
    Значи од ова што читам ќе се отстрани флеш плејер од дефаулт браузер и подобрена блутут конфекција. :)

Sent from my HTC One using Tapatalk

На AtoM-AnT му/ѝ се допаѓа ова.
  4. AtoM-AnT

AtoM-AnT Модератор

Член од:
    26 мар 2010
    Мислења:
    2.175
    Допаѓања:
    913
    Поени од трофеи:
    208
    Јас го имам пред тебе ;)
    Ќе се изненадиш од батеријата колку држи, верзијата 4.4.2 е нешто фантастично.

5. Pane-G

Pane-G GSM master

Член од:
    23 јул 2009
    Мислења:
    3.669
    Допаѓања:
    1.312
    Поени од трофеи:
    208
    Телефон:
    iPhone 5s
    И уште не сум апдејтирал и само да прашам,дали sense си останува исто и камерата ќе се подобри инаку на верзија 4.1.2 беше подобра од денешново 4.3 ?

Sent from my iPad 3 using Tapatalk

6. AtoM-AnT

AtoM-AnT Модератор

Член од:
    26 мар 2010
    Мислења:
    2.175
    Допаѓања:
    913
    Поени од трофеи:
    208
    Ништо не останува исто, се е подобрено па дури и камерата.

7. AtoM-AnT

AtoM-AnT Модератор

Член од:
    26 мар 2010
    Мислења:
    2.175
    Допаѓања:
    913
    Поени од трофеи:
    208
    Го инсталирав портираниот ром од HTC One M8 и можам да кажам дека софтверо фуче.
    Многу сум изненаден од Sense 6, ставиле некои доста добри работи ама за да не ви го расипувам филингот оставам сами да откриете за што се работи ;)
    Пред да го инсталирате ромот избришете се, ви треба чиста инсталација.

На Vitruvian му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Vitruvian

Vitruvian Нов член

Член од:
    28 окт 2013
    Мислења:
    8
    Допаѓања:
    1
    Поени од трофеи:
    3
    Дали некој ја проба новата верзија, јас сношти инсталирав ARHD 70.0 од официјалната верзија од Sense 6 што излезе пред некој ден, firmware 5.11.1540.9 WWE... Све е супер на изглед не е нешто поразлично од портот што беше од m8, но официјална вер. е официјална нормално за др раб... САкав да ве прашам ако го има некој, имам проблем кога ке сум на 3Г многуууу е бавно дали е до новото радио или е до Т-Мобиле како што се катастрофа тие цело време со интернетов, па затоа ме интересираше мислење... ;) Поздрав

9. Cakii

Cakii Супер Модератор

Член од:
    20 фев 2011
    Мислења:
    739
    Допаѓања:
    1.419
    Поени од трофеи:
    158
    Телефон:
    Galaxy S7 Edge
    РОМ/Верзија:
    Android 6.0.1
    Планирам покасно да ја пробам новата верзија,пред некој ден сменив на Google Edition,све е супер,ама некако не сум задоволен од камерата..Сликите се каде каде подобри на Sense верзијата,иако секаде на интернет пишува дека скоро и нема никаква разлика..Најверојатно до вечер ќе ја пробам новата верзија,па ќе ти кажам што е како е :)

На Vitruvian му/ѝ се допаѓа ова.
  10. tantur

tantur Член

Член од:
    22 мај 2008
    Мислења:
    90
    Допаѓања:
    6
    Поени од трофеи:
    8
    Пред некој ден земав ХТЦ ОНЕ М7 како половен ама многу малку користен. Телефонот е на 4.2.2 андроид и сенсе 5.0, ми дава апдејт за 4.3 и сенсе 5.5 ама сеуште не сум го апдејтирал. Колку што успеав да разгледам низ форумов има редовен апдејт на 4.4.2 и 6.0 сенсе. ДАли треба да го ставам 4.3 па да добијам 4.4.2 или нешто друго е во прашање?
    Друга работа која многу ме изненади е дека при малку поинтензивна работа телефонот многу загрева посебно во долниот дел. Дали овој проблем се надминува со апдејтот? Исто така и батеријата брзо се троши. Камерата е друга приказна, денски и така и така, ама навечер е катастрофа. Претходно користев СГС4 и бев многу задоволен.
    Дали претходно да го рутирам за да се добие нешто подобрени перформанси или да направам прво апдејт на андроидот?
    TNX однапред

Сподели преку: