Android Revolution HD 70.0 | Android 4.4.2 KitKat | Sense 6.0 | 5.11.1540.9 | Sense 6 Toolbox 1.1

Дискусија во форумот 'HTC One Series' започната од AtoM-AnT, 15 апр 2013.

 1. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Остави ја батеријата да се потроши до крај дури и да ти исклучи телефонот и тогај ќе видиш што ќе пишува.

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
  На Pane-G и Vitruvian им се допаѓа ова.
 2. Vitruvian

  Vitruvian Нов член

  Член од:
  28 окт 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  ok, ti blagodaram, ke probam taka.
   
 3. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Се чека секој момент да се појави новиот Андроид Кит Кат 4.4 ;)

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 4. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.668
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  ама тоа е за Google edition ,а обичниот со Sensе ???
   
 5. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Грешка си, со сенс ќе биде ;)

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Vitruvian

  Vitruvian Нов член

  Член од:
  28 окт 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  3
  Da taka e so sense ke bide, go cekam cela vecer, Mike kaza deka se uploadira I seuste se ceka, koj e trpeliv da doceka i da ostane nenaspan(kako mene) se nadevam deka kako sto se zboruva na XDA, deka za eden saat nekade ke bide, ako ne sabajle so utrinskoto kafe, ready for flashing ;-)

  Sent from my HTC One using Tapatalk
   
 7. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Јас почнав со даунлоуд :Јеееееее:
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  ај па сподели први импресии, и кажи дека се заебав што да го дадов оне-от
   
 9. AtoM-AnT

  AtoM-AnT Модератор

  Член од:
  26 мар 2010
  Мислења:
  2.175
  Допаѓања:
  913
  Поени од трофеи:
  208
  Сега правам sideload на ромот затоа што треба да се форматира се пред да се инсталира 4.4.
  За да го инсталирате овојром треба да го имате следново рековери: openrecovery-twrp-2.6.3.3-m7
  Сега му правам аплоуд, за кратко време ќе го поставам линкот.
  --- надополнето: Dec 1, 2013 12:27 PM ---
  За побрза и посигурна инсталација на овој ром треба да си инсталирате нов фирмвер како и последното TWRP рековери.
  Линковите ќе ги најдете во овој пост.

  Download openrecovery-twrp-2.6.3.3-m7

  Download Firmware 4.06.1540.2
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.668
  Допаѓања:
  1.312
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  И кажи некои импресии за кит кат дали има разлика од 4.3 и камерата каква е ? пошо мене на 4.3 камерата е побетер е од 4.2.2 кое се покажа подобра камера ! :)
   

Сподели преку: