Android 4.3 Nexus 4

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од dragilook, 18 јул 2013.

 1. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Подобро така, него ли никако :)
  П.с. си го среди нексусот, а не кажуваш а :p :D
  Со здравје да си го користиш :)
   
 2. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Да да од пред некое време ... грми телефонов
   
  На OLI-HAUG и Војвода им се допаѓа ова.
 3. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  После бришење на Power Toogles, Light manager, Outlook, телефонот ми стана стабилен. :) Еве веќе скоро една недела, немам ни еден краш, ниту рестарт после употреба на камерата :)
  Претпоставувам дека една од првите две, е виновникот за неколкуте крашови кои ги имав :)
  Така да, ви советувам да ги избегавате :)
  поздрав
   
 4. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Ако ти се тестира, пробај инсталирај ги двете, light manager не. 99% дека она ти правела проблеми :).
   
  На Војвода и христијан им се допаѓа ова.
 5. Hagar

  Hagar Активен Член

  Член од:
  17 мај 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  100
  Поени од трофеи:
  43
  И јас типувам на менаџерот. Power Toggles користам одамна и не сум имал проблем до сега.
   
  На zokimk и Војвода им се допаѓа ова.
 6. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  ^ Исто, исто, power toggles не прави проблеми.

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
   
  На zokimk и Војвода им се допаѓа ова.
 7. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Го вратив power toggles, и немам проблеми денеска :) најверојатно Light Manager, ми ги правеше проблемите :) како и да е, драго ми е што тоа се среди :)

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
   
  На Hagar, Alexx и zokimk им се допаѓа ова.

Сподели преку: