Android 4.3 Nexus 4

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од dragilook, 18 јул 2013.

 1. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Виде ли како работе иос 7 на 5...Лагува така... и има грешки верувај еден милион....И побрз не е дефинитивно од нексусот...
  Ти ги пуштив апликациите кои ги имам на телефонот ги виде нели над 30-40 и немам никаков проблем.Имаш се што ти треба во тие апликации...
  наместо Es File Explorer стави Астро филе ...
  и оутлукот избриши го го ставив пред 2-3 дена катастрофа функционира.
  За маил користам јахоо апликација и топ е.
  за Aptoide стави плус и Aptoide repos. за апдејт на апликации.
  Најлесно влези во скриншотовите што ти ги пуштив во пораки и види се што имам инсталирано ..
  поздрав
  --- надополнето: 2 октомври 2013 во 00:42 ---
  Анимациите се катастрофално спори и тупаџиски....Еден фолдер да отвоиш имаш анимација од 2 секунди за тоа време пишам статус на ФБ на нексусот хахахахах....
  Има време ке сватич дека го искењаа иос 7...
  Сега за 15 дена кит кет... Нексусот 5 ме разочара само со камерата ставија 8мп
  Ке видиш како брише патос со Ипхоне 5s
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  па така ако гледаме горе доле сите се иста брзина, пушти некоја позахтевна апликација, игра па ќе видиш флуидност графика нема ни Л од лаг, за сетингс мени мање више не е битно :)
   
 3. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  Предлог мој да избришеш light manager ако не ти е рутиран и да пробаш без него дали ќе имаш проблеми.
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Засега избришано е само power toogles, i aptoide, за два три дена ако има пак крашови ќе ги бришам и програмите што ми ги спомнувате :)
  Лајт менаџер го ставив уште од самиот старт, и мислам дека неми правеше проблеми тој.
  п.с. начин како да направам да ми свети лед сијалицата на нексусот без екстерна апликација? Ваљда гугл не ја ставиле за џабе ?
  Абе не е битно.... на некои им е битно :)
  Знаеш колку е лошо кога имаш нешто што е мнооогу брзо, и одеднаш е поспоро?
  Нема везе, и така со 5ката го достигнаа врвот со брзината на иос6, сега ќе имаат работа истото да го постигнат на иос7. :)
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Незнам зашто не ти свети ... мене без никаква апликација ми трепка бело за пропуштен повик/мејл/смс и плаво трепка од фејз нотификејшн ... бар тоа сум го приметил
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Види да не ти е исклучена опцијата за сијаличката, Settings---Display---Pulse notification light треба да е штиклирано.
   
 7. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Го избришав и програмот и ми свети сеа, али многу споро... 1 во 10 секунди xD
  Океј си функционира сега :) И досега без крашови :)
   
 8. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  За Light Manager пишува на play store дека за андроид 4.1 и 4.2 треба рут, за 4.3 не треба рут. Сепак може она да ти правела цело време проблеми.

  On Android 4.1 and 4.2, ROOT is required for those mark with asterisk *. After grant the ROOT permission, you need to restart Light Manager for changes to take effect. However ROOT is not required anymore from Android 4.3 onwards. You need to enable the Notification Access for Light Manager.
   
 9. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Па имам 4.3 :)
  како и да е, сега ја избришав, па ќе видиме :)
   
 10. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Епа така свети и кај мене, стандард е
   

Сподели преку: