Android 4.3 Nexus 4

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од dragilook, 18 јул 2013.

 1. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Направив фактори ресет на телефонот вчера, и си ги симнав истите апликации. Сабајле прво што приметив беше дека кога ќе ми стигнат пораки, телефонот не ѕвонеше, туку само ми даваше лед нотификација, и покрај тоа што се беше подесено како што треба. Направив рестарт, и самошто го внесов пинот, одма форсклоус на емаил апликацијата од гугл, и после тоа си работеше како што треба со пораките, си ѕвонеше, вибрираше. пред пола саат ми направи форсклоус на месенџер апликацијата, а јас си гледав нешто сосем трето.
  или вие навистина имате лимитед едишн на нексус 4ки, или сум јас баксуз, или 4.3 не е како што треба....
  Јас гласам за второто xD.

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
   

  Прикачени податотеки:

 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Можно е messanger апликацијата уште да не е средена за 4.3.
  А можно е и другиве да имаат лимитед едишн нексус-и а твојот да е тапа :D


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  штом имаш толку маки стави си кастом ром немаш друг избор. тоа е тоа или да смениш оперативен :)
   
 4. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Мислам дека некоја апликација која пак си ја инсталирал после ресетот, ти прави проблем. Пробај со freeze да и направиш на некоја апликација на која се сомневаш. Е сега знам дека е мачна работа, ама пробај со повеќе апликации.
   
  На OLI-HAUG и Војвода им се допаѓа ова.
 5. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Тапа изгледа е мојот :)
  Па Иос нема да биде сигурно ако се смени, пошто другарчето што има 5ка, сака да го смени сега, вели дека телефонот му лагирал по малце, и не одел како што треба.. со иос6 му беше топ, али сега ќе го менува изгледа за с4...
  А и како што приметив кај него... мислам дека телефонот сега е може брз како нексусот... или поспор малце, но побрз не е.
  Како и да е... не се заебавам веќе со рутови... ќе избришам се живо и диво, и ајт на здравје :)
  Можно ли е ЕС фајл менаџер да ми прави проблеми?
  Ќе терам дур не почнат ептен често грешките, вака со еднаш двапати на ден... се тера :)
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Дефинитивно нешто е до твојот ... т.е. веројатно нешто што си инсталирал
  ес не е бидејќи и јас го имам на мојов
   
 7. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  ајфон5 можно е да е брз како нексус от или малце поспор од нексус от хахаха си ме насмеал да сибеш векот.
  а иос7 исто е брз како иос6 само што анимациите се малце тупаџиски односно поспори се.
   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Анимациите се апла спори и треба да стават стара тема за носталгичари и мрчатори

  кој сака шаренило 7ца кој е за класика 6ка стајл
   
 9. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  Од апликации имам симнато:
  Aptoide,
  Bunny Skater,
  Dropbox,
  Es File Explorer,
  Facebook,
  Fruit Ninja,
  Hill Climb Racing,
  Light Manager,
  Macedonia TV,
  Messenger,
  Outlook,
  Power Toggles,
  Quickoffice,
  Tapatalk 4,
  Viber.
  И толку.... Ајде помош при елиминација ? Претпоставувам има поискусни андроидџии, кои познаваат некои од апликацииве кои можат да направат проблем....
  Кога ќе стиснеше на сетингс, во истиот момент се отвараше на иос6, сега е како на нексусот, имаш пола секунда дилеј па ти отвара.
  Исто и за ѕвонење, само што стискаш на контактот, во истиот момент ѕвони, сега чекаш секунда-секунда ипол за да ѕвони.
  Така да не би рекол дека иста е брзината. Да беше истиот другарот немаше да кенка и да сака да го смени. Јас му велам да чека месец дена и дека ќе го средат и деќа најверојатно повторно ќе лета. АЛи за сега, не е така, брз е... но не е како што беше :)
   
 10. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Па незнам .... не сум искусен андроидџија
  вака од прво гледање првата и power toggles
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: