Android 4.3 Nexus 4

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од dragilook, 18 јул 2013.

 1. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  28
  На zokimk и Klanistok им се допаѓа ова.
 2. Hagar

  Hagar Активен Член

  Член од:
  17 мај 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  100
  Поени од трофеи:
  43
 3. Hagar

  Hagar Активен Член

  Член од:
  17 мај 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  100
  Поени од трофеи:
  43
  uploadfromtaptalk1374690314244.jpg
  Со fastboot од оригиналниот image. Само флешнав bootloader, radio, system и boot. Помина брз проблем.
   
 4. smole

  smole Член

  Член од:
  16 јун 2008
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  Jас имам Nexus 4 8gb JDQ39 и од вчера вечер чекам OTA, никако да стигне. Се праќаат по некој редослед или?

  Имам 4.2.2 од одамна, не сум на постар Андроид така да тоа е е проблемот.
   
 5. highlander33

  highlander33 Активен Член

  Член од:
  3 јун 2012
  Мислења:
  322
  Допаѓања:
  148
  Поени од трофеи:
  43
  по региони во пуштаат за брзо ќе го добиеш

  Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 6. smole

  smole Член

  Член од:
  16 јун 2008
  Мислења:
  220
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  18
  Регион од каде е купен или од каде му е IP адресата?

  Фала за информацијата во секој случај
   
 7. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Друже како е 4.3 ?
  Викаат имало доста промени во издржливост на батерија точно ли е.
  И дали има сеуште шуштење на микрофонот исправен ли е тој проблем .
  Јас утре ке одам да барам нексус 4 да купам...
  Имав па го сменив за една играчка ипхоне 4с и сега се враќам назад.
  Фала и позз
   
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Зш бе се враќаш пак на ниско буџетен мобилен а ?
   
 9. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Бегам од срања ... се враќам на совршен и чист Андроид 4.3.:)
   
  На Klanistok му/ѝ се допаѓа ова.
 10. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Фала богу. Ти текна
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: