American Horror Story сезона 4 - "Freak Show"

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од Torte Mobile, 28 окт 2014.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.979
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Од неодамна стартуваше новата сезона на American Horror Story наречена Freak Show ...
  и овој серијал станува поинтересен, сепак 2ра и 4та сезона се подобри, со вештерките беше најслаба ...
  интересно е што секоја сезона глумат горе доле истите глумци, во различни улоги

  Како ви се допадна 4тава сезона?

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Alexandermk

  Alexandermk GSM master

  Член од:
  13 окт 2009
  Мислења:
  2.100
  Допаѓања:
  1.022
  Поени од трофеи:
  208
  Третата сезона беше феил невиден.... Четвртава сезона :Јеееееее:. Кловнот и wanna be кловнот се врв :НеареН:
   
 3. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  OP5, Android Pie
  А што е уствари сторијата на серијава?

  Sent from my Nexus 5
   
 4. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Кога стигате бе да гледате толку филмови и серии...ц..ц... џаболебари хаха ;)
   
  На NeNo-94, Bobi25 и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Одвој по 1 саат дневно што тролаш на форум, и гледај и ти :)

  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   
  На NeNo-94, Bobi25, krale и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  Брее која ке го бране Аапле на форумот после:)
  Иначе серијата беше добра 1 сезона додека 2 беше така така и после она 3 со вештерките беше дебакал...4 не ја ни почнувам...
  Има доста добри серии постари кои сум ги прерипал мада ретки се :)


  iPad Air
   
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Не можам да си дозволам да гледам серија 1 саат, а на форумов да ве влечат за нос неписмени и неинформирани хејтери. Затоа е крале тука да ве држи во реалноста :)
   
  NeNo-94, Bumblebee, haCk0r и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Tomekk

  Tomekk Познат Член

  Член од:
  29 авг 2009
  Мислења:
  503
  Допаѓања:
  299
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Alcatel Idol 3 5.5
  РОМ/Верзија:
  AOSP Extended 7.1.2
  Добра е серијава, секоја сезона си има своја приказна, и не се поврзани сезоните, секој лик си има друга улога во наредната сезона.
  Прва сезона беше доста добра, со опседната куќа, втората беше со лудница, поправен дом нешто, ама исто ептен јака сеозна имаше.
  Третата просек, глупости, вештерки и такви работи, а четвртава ја немам почнато, нека се собере некоја епизода и ќе видиме..

  Песната од 2ра сезона.. :cool:

   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  8.187
  Допаѓања:
  8.316
  Поени од трофеи:
  258
  Прва и втора сезона беа доста интересни, поготово прва сезона.

  Трета сезона го "утепаа" од "тапацирање" на моменти,

  некои епизоди беа тешка досада.

  За 4-тава сезона останува да видиме, се надевам ќе изненадат пошто интересна тематика е, плус интересен жанр е серијата, бар мене ми е топ ваков жанр.
  Хорор+мистерија
   
  На Torte Mobile му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.979
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Ајдеее симнувајте 4-та епизода од сабајлево тазе :)
   

Сподели преку: