Alcatel OT-5042 POP 2 Помош

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од acislav, 7 јан 2016.

 1. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Точно, кастм ромови/неофицијални фирмвери - не сум во можност да му ставам. Имам опрема само за да го вратам во сток верзија.
   
  На the_maker и acislav им се допаѓа ова.
 2. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
  Јас свстив само се шегував мејкер ..а и алф манчо д не го замарМе пошто си има он работа и со поголеми будали од мене ама сепак муштерии .... Сватив јас се гледаме брат деновиве сум 3 на рб а баш на таа улица поминувам накај раб .... И кажи ми времетраење само на флешување ....и дали ке правиш кафе....
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 3. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
  денеска беше пуштен и официјлно за алкател miui 7 / 6.1.14 верзијата и лета болје од 5.12.24 и те како .... малку менито е разложено ... итн.. но битно алкателов лета ама штета без звук :) pri javuvanja ... а и гласен е грми .... Meјкер читај пп
   
  Последна промена: 16 јан 2016
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zmejce

  zmejce Активен Член

  Член од:
  10 мар 2009
  Мислења:
  321
  Допаѓања:
  71
  Поени од трофеи:
  28
  popraveno i zvuk i se na koj mu treba pomos kako da go instalira slobodno neka pise ke mu objasnam se si raboti kako sto treba
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 5. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Што му било пиши мене ме интересира :)

  Sent from my MI 5s
   
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  И мене ме занима :)

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: