Alcatel OT-5042 POP 2 Помош

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од acislav, 7 јан 2016.

 1. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Пишува негде, или од искуство?
   
  На acislav му/ѝ се допаѓа ова.
 2. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
  Од искуство :_)
  --- Споено дупло мислење, 14 јан 2016 ---
  Ова е до тоа кога работеше после Рестарт 1 ( 03:58 ) то /////// а 2 то е кога не работеше 04:02 ..... Ај само тоа е логот нема ношто друго и не се многу линии

  ФАЛА
   

  Прикачени податотеки:

 3. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
  Е ај сега да ми каже некој што можам да направам со .тар од орегиналот еве линкот и Молам за Помош ОД Алкател дирекно
  Дали од ова може да се направи кичен ром или некако да го ставам врз мојот како било само да профункционира ??????

  ФАЛА НА СИТЕ ЗА ПОМОШТА
   
 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Јас можам само официјално на сток верзија да ти го вратам, со кастм ромови немам време за занимавање :)
   
  На acislav му/ѝ се допаѓа ова.
 5. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
  колку ке кошта брат Алфа
  ?
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  400 денари, симболично.
   
  На acislav му/ѝ се допаѓа ова.
 7. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
  до колку рабвотиш утре и кажи ми на т-мобиле ке биде ? пошто тој беше ..... а друже алфа .....:)
   
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Утре (петок) или денес веќе, до 20ч. На кој сакаш на тој ќе биде, ако сакаш да имаш гаранција за во иднина ќе најдеме и TBMK1 само пиши ми го провајдер ајдито одпозади за да се снајдам со софтвер.
   
  На acislav, the_maker и goran им се допаѓа ова.
 9. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
  Друже алфа да биде вака на миуи ама да работи звукот..... Шала знам дека немаш време ... Ке ти пиш. Покасно верзијата во пп... Фала деновиве ке поминам
   
 10. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Мислам дека не се разбравте, неможе он миуи да ти стави, може да ти го стави фабричкиот софтвер на Алкател за да нели го продадеш, или пак провериш дали така работи..

  Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk
   

Сподели преку: