Alcatel OT-5042 POP 2 Помош

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од acislav, 7 јан 2016.

 1. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
  Здраво ...
  Срекни Празници прво ...
  Имам проблем со Alcatel OT-5042 POP 2 ставив миуи преку 4пда форумот но не мозам да слуснам никој кога се јавувам и не ме слусаат ... што може да е проблемот ....
  направив клин кеш и се што треба но никако не работи ... работи се ок преку вибер но не и кога се јавувам обично .....
  ај помош .... фала
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Factory reset?

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 3. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
  направено нисто не бидува не сакам на сервис да го носам ......
  --- Споено дупло мислење, 7 јан 2016 ---
  каде би можел да најдам firmware од т-мобиле или ми треба сингле сим :)
  --- Споено дупло мислење, 7 јан 2016, Original Post Date: 7 јан 2016 ---
  Или Ако може да ми казете колку би ме коштало да си платам во сервис за да ми се стаи миуи но да ми функционира звукот :)
   
 4. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
 5. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
  еве и лог фајл
   

  Прикачени податотеки:

  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 6. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
  гО НАЈДОВ пРОБЛЕМТ :) :) го направив ова и јеееееееееее дојде тонот :)
   
 7. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Oвa немa врскa сo звук,oвa е зa прoменa oд davlick нa art.,ме чудиш,aли вo секoј случaј дoбрo е чим си гo решил прoблемoт

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 8. acislav

  acislav Член

  Член од:
  22 јул 2009
  Мислења:
  45
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  8
  да ама има проблем ..... што на неколку пати фака после не да речеме кога ке го заклучам телефонот пак не реагира .....
  ке го рестартирам пак си е се ок ....
   
  На the_maker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Еве и јас барам, овие се две најкомплетни колекции на портувани ром-ови што ги знам, све друго е на база на некој проект на ентузијазам нечиј.. Но нејсе, ќе пробам твојот лог да го видам..

  http://miui.website/threads/bih-mne...a-za-aparate-u-ponudi-mobilnih-operatera.220/
  http://miui.website/threads/collect...nih-rom-ova-550-devices-aparata-april-22.146/
  http://www.miui.website/resources/mtk-platform-miui-v6-rom-collection.78/
  --- Споено дупло мислење, 9 јан 2016 ---
  Пробај да ги изгасиш сите звуци на телефонот, пошто изгледа драјверот за звук не е портуван како треба или пак паѓа на тој framework (не е компајлиран добро), така мислам ќе работи звукот за зборење..

  Значи, нит на клик нит на тастатура, нит нотификација да нема звук.. Пробај и пиши..
   
  На acislav му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Арт не е за секој телефон и ром...

  Sent from my SM-G920F using Tapatalk
   

Сподели преку: