Проблем Alcatel IDOL 3 problem

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од aleksandar.divitarov, 20 фев 2016.

 1. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  Здраво почнав да го портнувам миуи за овај телефон направив ама ми правеше боотлооп и после реков ајде дирекно да го флашнам систѕмот одд ми4 и несакаше и реков ај ресторе ке направам преку тњрп имав направено бекап ама ми прај и на него боотлооп ,пробав наново да флашнам други кастм ромови како цм ,слим лп,аицп ,еупхориа и други ама на сите ми прави боотлооп ,кога ќе го ставам на пц ми го чита само кога ќе е во рикавери,некако преку адб можи да се направи
   
 2. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  Najdov Restore od Stock ama Wifi I Bluetoth ne rabotat,kako mozi da gi napram I na americkiot stock isto ne rabotat
   
 3. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  jas mislam deka e problemot vo sistemska participacija eve so ima vo nea
   

  Прикачени податотеки:

 4. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Постои тема со ист ваков проблем, не сум сигурен дали кај 3ката или мини 3та но дадов решение таму.
   
 5. aleksandar.divitarov

  aleksandar.divitarov ------

  Член од:
  3 јан 2013
  Мислења:
  179
  Допаѓања:
  155
  Поени од трофеи:
  43
  Најдов бакуп на се со рамдиск ама како да направам ресторе оти имат формат tar.xz незнам како?
  --- Споено дупло мислење, 21 фев 2016 ---
  https://mega.nz/#!xlNlHSwY!YZfIKmAfHI3Xs7iKD7-3svfsyWYWapPi307dXOEHJas

  https://mega.nz/#!Yg0zkTDD!SIJLWEmR-8TefIzM1Ah4gA0xP_tHJ4nnAUcVfWEzC7w

  ги најдов овие ама незнам како ресторе да напрам
   

Сподели преку: