Проблем Alcatel Idol 2

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од Josifosky, 17 јан 2017.

 1. Josifosky

  Josifosky Xiaomi Fan

  Член од:
  22 авг 2010
  Мислења:
  302
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  43
  Здраво,
  Имам проблем со телефонов има моменти кога сака да се уклучи ама и моменти скроз да се уклучи ама има моменти вооптшо да заглави на boot е сеа ако стартува има 2-3 секунди поработува и тоа е се дали може некој да ми кажи што би бил проблемот и дали се решава? Претпоставувам е проблемот нешто со меморијата бидејќи го уклучив еднаш на компјутер и го препозна. Рековери исто закочува замрзнува. пробав бекап да направам ни тој несака да се направи. Кажетеми дали има шанса да се попрај?
   
 2. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Едно хард ресетче, иначе да имат проблеми со меморијата.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
  На Josifosky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Josifosky

  Josifosky Xiaomi Fan

  Член од:
  22 авг 2010
  Мислења:
  302
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  43
  Рекавери замрзнува и не секогаш стартува телефонот ?
   

Сподели преку: