Alcatel Idol 2

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од Томас561, 25 окт 2014.

 1. kire5800

  kire5800 Член

  Член од:
  15 апр 2011
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Преку one touch manage ке мозам ли да го вратам на фабричиот
  --- Споено дупло мислење, 16 апр 2015, Original Post Date: 16 апр 2015 ---
  или ако има некој бекап да прикаче ке ми заврсе многу работа
   
 2. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Бекапи на needrom или xda.
  Со onetouch го враќаш на фабрички,само следи инструкции.
  Или пушти си видео на јутуб и оди по него.

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 3. kire5800

  kire5800 Член

  Член од:
  15 апр 2011
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  na one touch kazuva deka koristam posledna verzija i nisto drugo
   
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Имаше "финта" ако не се лажам за да можеш да го флешнеш преку OT Upgrade само не ми текнува како беше финтата.

  Мислам се држеше volume up или се користеше постара верзија.

  у секој случај sp flash tools не му бега.

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 5. kire5800

  kire5800 Член

  Член од:
  15 апр 2011
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Бекап за 6037y ( IDOL 2 ) ако има некој да прикче ??? Позз
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
 7. kire5800

  kire5800 Член

  Член од:
  15 апр 2011
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Ова е фул бекап напраен со mtk droid tools
  И се флешува исклучиво со sp flash tools.

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 9. kire5800

  kire5800 Член

  Член од:
  15 апр 2011
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
 10. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  .osp е екстензијата што треба да ја ислфешуваш во него, фајловите не се заклучени.
   
  На Gajche и Dzepar им се допаѓа ова.

Сподели преку: