Alcatel Idol 2

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од Томас561, 25 окт 2014.

 1. Томас561

  Томас561 Член

  Член од:
  8 јан 2013
  Мислења:
  53
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Еден мој другар го заборави пасвордот на телефонот и сега не може да го отклучи...чаре?:confused:
   
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Нека го врати кајшто го нашол.
   
  На KostaAtanasovski, Bobi25, goran и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
 4. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Ако не го нашол-украл...
  Држи пауер+волуме ап, 10-13 сњкунди,
  со ова ќе влезе у рекавер

  У рекавери нека напраи erase data/factory reset и толку.

  (ако го нашол нека го врати на сопственикот ако може да најде кој е сопственик, ако го украл, срам да му е)
   
  Dzepar, Lajce, OLI-HAUG и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Како се рутира чудово и има ли некој ром?
   
 6. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  како да ставам забрана на овие со звонат со скриен?
   
 7. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Мислам дека неможе ,
  Али пробај со Blacklist од плеј стор
  И ѕирни низ сетинзите,можда ќе најдеш опција.

  Sent from my TCL S720 using Tapatalk
   
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Нема таква опција во сетинзи,решение тоа од @Gajche истата и јас ја користев и работи супер

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kire5800

  kire5800 Член

  Член од:
  15 апр 2011
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Имам алцател идол 2 и му ставив цустом ром и ми дава некоја греска не мозе да се вклучи. Како да го вратам на фабричкиот позз
   
 10. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Бекап не направи на сток ромот,ако направи направиму ресторе преку рикавари,ако не само преку one touch manager

  Sent from my LG-D802
   

Сподели преку: