339S0251 IC WIFI Chip iPad Air 2 WIFI

Дискусија во форумот 'Apple' започната од Sasho21, 24 мај 2018.

 1. Sasho21

  Sasho21 Нов член

  Член од:
  24 мај 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  iPhone 7
  Здраво на сите,

  Се надевам дека постирам во прав суб-forum (ако не е така ќе го замолам админот / модераторот да ја избриши/премести мојата порака)... Барам да купам 339S0251 IC WIFI Chip... Ако го има веќе некој нека ми остави број во приватна порака да се договориме...Или пак ако знаете од каде да го купам Ве молам насочете ме....

  Поздрав,
  Сашо
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.478
  Допаѓања:
  2.982
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Ко да нема никој, за жал дури и ние како сервисери па ограничени сме поради многу бројните делови и модели да не држиме на лагер вакви ситнурли, затоа што реално ајпад аир 2 ни 10 немам видено во живот, а и тие што ми имаат дојдено, дошле само за промена на стакло. Најчесто држиме на лагер чипови за уреди кои барем еднаш во месецот ќе дојдат со ваков дефект (па дури и тогаш не ни е исплатливо, со оглед на тоа дека само Самсунг имаат над 3600 уреди во последниве 7 години произведено само за ЕУ пазар) каде се уште 14 популарни брендови нели :)

  најубаво, барем јас на твое место - би си порачал од али, со хонк конг пошта често стигаат и за помалку од 2 недели.
   

Сподели преку: