2048

Дискусија во форумот 'Хумор и играчница' започната од Bumblebee, 27 мар 2014.

 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  http://gabrielecirulli.github.io/2048/

  Многу заразна игрица, целта е да направите поле со бројот 2048...

  мене до сеа рекорд скор ми е 4708, и 512ка поле

  пс: ја има и за андроид и за иос
   
 2. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  [​IMG]

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
   
 3. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Мене ми успеа еднаш да направам поле со 1024, ама сега само до 512 стигам.
   
 4. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  [​IMG]


  Sent from iPad mini with retina
   
 5. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.402
  Допаѓања:
  2.077
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Брат абе колку имаш у поле?

  Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
   
 6. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.505
  Допаѓања:
  2.581
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  оффф сум заборавил да го пишам тоа хахахах 1024 беше тогаш кога го добив тој резулат, неам уште 2048 :S
   
 7. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Ја иам 6800 со 512
   
 8. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Дај не заебавајте, никој не ја помина? [​IMG]
   
 9. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Колку време ја играше?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. Alumen :)

  Alumen :) Активен Член

  Член од:
  8 апр 2012
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  123
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Huawei Ascend P7
  РОМ/Верзија:
  4.4.2/EMUI 3.0
  Околу 5 мин ако ме прашвиш за да дојдам до ова.
  А инаку, од ко ја стави ама не ја играв често, немав многу време :)
   

Сподели преку: